П`ятниця, 26.04.2024, 15:41Вітаю Вас Гість | RSS
...НАЗАД ДО ШКОЛИ!
Сайт вчителя початкових класів Димової Т.М.
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 9
Бегущая строка
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Годинник

Для вас, учні.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Уроки тітоньки Сови дивись тут.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                        Режим дня школяра

Підйом 7,00

Найбільш сприятливий час підйому дитини після нічного сну – 7-7.30 година ранку, таким чином, загальна тривалість нічного сну молодшого школяра -10,5-11 годин.

Гігієнічні процедури, ранкова гімнастика 7,00-7,30

Починати свій день молодшому школяреві слід з ранкової гімнастики. Вона не повинна займати багато часу. Ранкова гімнастика дозволяє організму перейти від сну до активного дня, вона покращує кровопостачання головного мозку, зміцнює нервову систему, створює бадьорий, гарний настрій. Після зарядки бажано прийняти душ. Після цього одягнутися, прибрати ліжко і поснідати.

Сніданок 7-30-7.45

Для правильного розвитку організму, збереження високої працездатності дітям необхідно дотримуватися режиму харчування. Зміни інтервалів між їжею часто призводять до порушення апетиту у дітей. Прийом їжі без апетиту викликає розлад роботи органів травлення, сприяє розвитку хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Перебування в школі (навчальний час) 8.30-13.05

Дуже корисно перед початком занять прогулятися протягом 20 – 30 хв, це підвищує розумову працездатність і забезпечує продуктивність засвоєння навчального матеріалу. В школу учень повинен приходити за 10-15 хв. до початку занять щоб встигнути приготуватися до уроку. Це дозволить сконцентрувати увагу на матеріалі майбутньої навчальної діяльності.

13.05-13.30 доцільно передбачати прогулянки до обіду, тривалістю 40 хв-1,5 години. Перебування на відкритому повітрі – найбільш ефективний вид відпочинку, який відновлює організм після стомлюючих занять, підвищує його працездатність до рівня, необхідного для повноцінного приготування домашніх завдань. Під час прогулянок кров насичується киснем, поліпшуються обмінні процеси. Перебування на повітрі сприяє загартовуванню організму, профілактиці ультрафіолетової недостатності і гіподинамії.

Обід 13.30-14.00

Для учнів початкової школи освітніх установ передбачається організація дворазового харчування. Воно передбачає організацію обіду і полудень (обов’язково для груп подовженного дня).

Сон для учнів перших класів та дітей з ослабленим здоров’ям 14.00-15.00

Дітям з ослабленим здоров’ям, які швидко втомлюються, з підвищеною збудливістю нервової системи необхіднен також денний сон тривалістю 1-1,5 г. Денний сон взагалі показаний всім першокласникам. При збільшенні розумових і фізичних навантажень (в період гострої адаптації до умов шкільного навчання) тривалість сну доцільно збільшувати приблизно на 1 год, щоб пом’якшити десінхронізуючий вплив цих навантажень.

Рухливі ігри, розваги на відкритому повітрі 14.00-15.45

Тривалість (загальна) перебування на відкритому повітрі повинна становити для учнів молодших класів – 3 – 3,5 г.

Полудень 15.45-16.00

Самостійні навчальні заняття 16.00-18.00

Самопідготовку учням рекомендується починати з завдань середньої складності, потім переходити до найбільш складного і важкого матеріалу, а завершувати роботу виконанням найлегших завдань. Такий порядок приготування уроків сприяє поступовому входженню в роботу, максимально складні завдання будуть виконуватися на тлі високої працездатності, а легкі – під час спаду продуктивної діяльності. Спочатку слід виконувати письмові завдання, а потім переходити до усних.

Вільний час, робота гуртків, заняття за інтересами 18.00-19.00

В режимі дня учня передбачається час, який він використовує згідно індивідуальним схильностям, бажанням, інтересам, так званий вільний час. Це час після самопідготовки і складає в режимі дня молодшого школяра 1-1,5 г.

Вечеря 19.00-19.30

У першу половину дня слід використовувати продукти, багаті на тваринний білком. А на вечерю – молочно – рослинні продукти.

Робота по дому 19.30-20.00

Вільний час діти повинні присв'ячувати посильній допомозі родині, виконуючи певну роботу по дому. Молодші школярі залучаються до прибирання кімнати, миття посуду, догляду за кімнатними рослинами і тваринами і т. п. Подібна праця сприяє не тільки правильному вихованню дитини, але і її фізичному розвитку, зміцненню здоров’я.

Вечірня прогулянка 20.00-20.30

У вечірній час діти також можуть грати на відкритому повітрі. Особливо корисна прогулянка після вечері, перед сном, тривалістю близько 30 хв. Вона знімає втому, що з'являється до кінця дня, знижує збудження нервової системи, сприяє швидкому засипанню. У загальній складності діти молодшого шкільного віку мають проводити на свіжому повітрі 3-3,5 години на день. На жаль, в сучасних умовах у дітей нерідко порушується саме цей дуже важливий компонент режиму дня, що негативно позначається на їх здоров’ї і працездатності.

Гігієнічні процедури, приготування до сну 20.30-21.00

В режимі дня школяра достатньо часу відводиться для гігієнічних процедур. Особиста гігієна включає в себе ранковий і вечірній туалет, ранкову гімнастику з подальшими водними процедурами, переодягання після школи і прогулянок.

Нічний сон 21,00 Загальна тривалість нічного сну молодшого школяра -10,5-11 г.

         

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Цікава дата
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • МОН
  • відділ освіти
  • РМЦ
  • ЗОІППО
  • Погода